Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt

Tipsa

Kontakta oss

Karin Ek-Lissbol
Karin är rektor för den kommunala vuxenutbidlningen i Malung-Sälens kommun. Hon ansvarar för att din utbildning ska bli så bra som möjligt.

Tel. 0280-186 33
karin.ek-lissbol@vduf.se

Ulrica Ädling
Ulrica är studie- och yrkesvägledare på Lärcentrum i Malung. Beställ tid för samtal hos Ulrica om du vill börja studera. Hon ger dig råd om studier på olika nivåer och om studieekonomi.

Telefontid: Tis 8-10, Ons 8-10, Fre 8:30-10
Besökstid (drop-in): Tis 13-15, Tors 8-10

Tel. 010-121 98 51
ulrica.adling@vduf.se

Gisela Enström
Gisela är skoladministratör. Det är hos Gisela du får ditt betyg utskrivet efter genomförda studier. Gisela arbetar även med ekonomi, tentor och samhällsinformation.

Tel. 010-121 98 52
gisela.enstrom@vduf.se 

Solweig Jansson Olsén
Solweig undervisar i SFI.

Tel. 010-121 98 54
solweig.janssonolsen@vduf.se

Jenny Oldeke
Jenny undervisar i SFI.

Tel. 010-121 98 55
jenny.oldeke@vduf.se

Karin Lindgren
Karin undervisar i SFI. 

Tel. 010-121 98 56
karin.lindgren@vduf.se

Maria Gustafsson
Maria undervisar i SFI.

Tel: 010-121 98 57
maria.gustafsson@vduf.se

Marit Gustafsson
Marit undervisar i SFI.

Tel. 010-121 98 62
marit.gustafsson@vduf.se

Ewy Larsson
Ewy undervisar i svenska och svenska som andraspråk på gymnasienivå.

Tel. 010-121 98 58
ewy.larsson@vduf.se


Torbjörn Sandbäck
Torbjörn undervisar i matematik och naturkunskap. Hon undervisar både på grundläggande- och gymnasial nivå.

Tel. 010-121 98 53
torbjorn.sandback@vduf.se

Inger Melin
Inger undervisar i handel- och administration. Ingers kurser är på distans med mycket flexibelt upplägg.

Tel. 010-121 98 52 (Gisela)
inger.melin@vduf.se

Serap Grape
Serap undervisar i engelska grund, engelska 5 och engelska 6 samt i SFI.

Tel: 010-121 98 61
serap.grape@vduf.se


Kristina Larsson
Kristina undervisar på vård- och omsorgsprogrammet.

Tel: 010-121 98 64
kristina.larsson@vduf.se

Karolina Pettersson
Karolina undervisar i SVA Grund.

Tel: 010-121 98 60
karolina.pettersson@vduf.se

Sidan uppdaterad 2017-10-03 av