Tel: 0280-181 00

Malung-Sälens kommun - Box 14 - 782 21 Malung - Besöksadress: Lisagatan 34

  • Kontakt

Tipsa

Telefon: 0280-183 00
E-post: biblioteket@malung-salen.se
Postadress: Malung-Sälens kommun, Malungs bibliotek, Box 14, 782 21 Malung
Besöksadress: Lisagatan 32B, 782 31 Malung​

Vill du veta vem du ska prata med om fjärrlån, Daisy, Boken kommer,
upphandling, kulturprogram, kulturarv med mera?
Sök i Kulturförvaltningens personallista så hittar du rätt person.

Anette Åhlenius
Förvaltningschef  Kultur- och fritidsförvaltningen
Telefon: 0280-183 01 (mobil anknytning)
E-post: anette.ahlenius@malung-salen.se



Annika Hansson
Projektsamordnare
Telefon: 0280-183 04 (mobil anknytning)
E-post: annika.hansson@malung-salen.se


Helena Rickardsson
Ekonomihandläggare
Ansvar för krav, administration m.m
Telefon: 0280-186 56
E-post: helena.rickardsson@malung-salen.se


Jenny Oskarsson
Biblioteksansvarig
Systemansvarig, bokbeställningar och inköp.
Telefon: 0280-183 03 (mobil anknytning)
E-post: jenny.oskarsson@malung-salen.se


Anders Bengtsson
Bibliotekarie
Systemansvarig, fjärrlån och kurslitteratur.
Telefon: 0280-183 02 (mobil anknytning)
E-post: anders.bengtsson@malung-salen.se


Evelina Larsson
Bibliotekarie
Ansvar för barn och ungdomskultur. Facebook
Telefon: 0280-183 05 (mobil anknytning)
E-post: evelina.larsson@malung-salen.se


Peter Bäckström
Bibliotekarie
Ansvarig för depositioner. Facebook
Telefon: 0280-183 00
E-post: peter.backstrom@malung-salen.se



Emma Hellström
Biblioteksassistent
Systemansvarig, ansvar för barn-och ungdomsavdelningen,
och skolbibliotek.
Telefon: 0280-182 49 (mobil anknytning)
E-post: emma.hellstrom@malung-salen.se

Inger Würth
Biblioteksassistent
Boken kommer och talböcker.
Telefon: 0280-183 06 (mobil anknytning)
E-post: inger.wurth@malung-salen.se


Nirs Peter Nordin
Kulturarvsutvecklare
Utställningar och kommunens konst. Kulturarv och
Instagram
Telefon: 0280-182 52 (mobil anknytning)
E-post: peter.nordin@malung-salen.se

Ywonne Sörli Stafås
Kulturassistent
Webbsamordnare, kommunens konst- och
föreningsregister, marknadsföring.
Telefon: 0280-186 57 (mobil anknytning)
E-post: ywonne.sorlistafas@malung-salen.se

Biblioteket i Sälen

Marlene Jernberg
Bibliotekassistent
Boken kommer, bokbeställning,
programverksamhet för barn.
Telefon: 0280-183 47
0280-183 48 (mobil anknytning)
E-post: marlene.jernberg@malung-salen.se

Anna Svedlund
Bibliotekarie
Telefon: 0280-183 47
0280-183 48 (mobil anknytning)
E-post: anna.svedlund@malung-salen.se



Malung-Sälens gymnasieskola

Christina Efraimsson
Lärarbibliotekarie
Telefon: 0280-182 02
E-post: christina.efraimsson@malung-salen.se


Sidan uppdaterad 2017-01-27 av